» » » 75 شعبه اخذ رای برای انتخابات در کردکوی پیش بینی شد

75 شعبه اخذ رای برای انتخابات در کردکوی پیش بینی شد

  • Like
  • 0

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کردکوی، جلسه هیات اجرایی ستاد انتخابات برگزاری مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در شهرستان به ریاست مجتبی جمالی فرماندار  برگزار شد و پس از بررسی های  و برنامه ریزی های انجام شده تاکنون 75 شعبه اخذ رای برای انتخابات کردکوی در نظر گرفته شده است که احتمال تغییر این تعداد تا روز انتخابات وجود دارد.

وی بیان داشت: این تعداد شعب اخذ رای برای تمام نقاط شهری و روستایی شهرستان کردکوی پیش‌بینی شده است که در صورت نیاز و ضرورت، افزایش تعداد شعب اخذ رای نیز انجام می‌شود.

جمالی با اشاره به ماده 54 آیین‌نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی بلافاصله پس از انتخاب معتمدان اصلی و علی‌البدل و تشکیل هیئت اجرایی، هیئت اجرایی حوزه‌های فرعی موظف هستند در اجرای ماده 36 قانون به منظور تعیین تعداد و استقرار شعب ثبت‌نام و اخذ رای تشکیل جلسه داده و مراتب را صورت‌جلسه کرده و به‌ وسیله فرماندار حوزه فرعی به فرماندار حوزه انتخابیه اعلام دارند.

رئیس مرکز حوزه انتخابیه کردکوی افزود:هیات‌ اجرایی فرعی به استناد ماده 44 قانون می‌توانند برای مناطق صعب‌العبور، کوهستانی دور و نقاطی که تاسیس شعب ثابت اخذ رای مقدور نیست با اطلاع هیئت نظارت و تصویب هیئت اجرایی مرکز حوزه، شعب اخذ رای سیار در نظر بگیرند که این مهم نیز در دست اقدام است.

جمالی با بیان اینکه در تمام مراحل برگزاری انتخابات، تابع قانون هستیم، بیان کرد: تبلیغات پیش از موعد کاندیداهای انتخاباتی ممنوع است و افراد مجاز نیستند تا پیش از مجوز تبلیغات، در فضای مجازی و بیرونی به تبلیغات بپردازند و اگر از سوی فردی تخلفی انجام شود، به آن رسیدگی و با فرد خاطی برخورد می‌شود تا شاهد برگزاری انتخاباتی سالم باشیم.

رئیس هیات اجرایی ستاد انتخابات شهرستان مهم‌ترین وظیفه ما برگزاری انتخاباتی پرشور و قانون‌مند است و تخلفات در هر رده‌ای رصد می‌شود و با برهم‌زنندگان نظم و انضباط در انتخابات و تبلیغات و مسائل مختلف در این بخش براساس قانون و از مجرای قانون برخورد می‌شود تا با ایجاد آرامش در جامعه شاهد برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه در اسفندماه امسال باشیم.


بازگشت


موضوع : آرشیو سال 1394 / اخبار ستاد انتخابات شهرستان ها 94
  • چاپ