» » » بازرسان انتخابات به جای مچ گیری ، از بروز تخلفات احتمالی پیشگیری کنند

بازرسان انتخابات به جای مچ گیری ، از بروز تخلفات احتمالی پیشگیری کنند

  • Like
  • 0

معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس با تاکید برضرورت همکاری و تعامل همه عوامل اجرایی و نظارت دربرگزاری انتخابات سالم و آرام، پیشگیری از تخلف به جای مچ گیری را مهمترین وظیفه بازرسان انتخابات دانست

مهندس محمد حمیدی در نشست توجیهی بازرسان و سربازرسان انتخابات در حوزه انتخابیه شهرستان گنبدکاووس، اظهار داشت: برگزاری انتخاباتی سالم و آرام با رعایت مرّ قانون و اصل بی طرفی، مهمترین وظیفه دست اندرکاران انتخابات است که بایستی همه عوامل اجرایی، نظارت و بازرسان به آن توجه جدی نمایند.

وی از فراهم بودن همه شرایط و امکانات لازم برای برگزاری دو انتخابات حساس و مهم هفت اسفند امسال در حوزه انتخابیه گنبدکاووس خبر داد و گفت: برای انتخابات امسال 183 شعبه اخذ رای در نظر گرفته شده که 161 صندوق آن در شهر گنبدکاووس و بخش مرکزی و 22 صندوق هم برای بخش مرزی داشلی برون پیش بینی شده است.

مهندس حمیدی اضافه کرد: به دلیل وسعت حوزه انتخابیه شهرستان گنبدکاووس و پراکندگی روستاها و نقاط جمعیتی آن، ازمجموع 75 صندوق شهر گنبدکاووس 71 صندوق ثابت و چهار صندوق سیار و از مجموع 86 صندوق بخش مرکزی 41 صندوق ثابت و 46 صندوق ثابت - سیار می باشد.

وی با بیان اینکه عوامل اجرایی صندوق ها از بین افراد با تجربه با رعایت تناسب اقوام مختلف ساکن در گنبدکاووس انتخاب شده اند، تصریح کرد: هر صندوق ثابت - سیار درمناطق روستایی در دو تا چهار روستا یا نقطه جمعیتی و با زمان و مکان مشخص نسبت به رای گیری اقدام خواهند کرد.

فرماندار ویژه گنبدکاووس خاطرنشان کرد: امسال برای انتخابات هفت اسفند، نرم افزاری توسط ستاد انتخابات شهرستان تهیه شده است که بر اساس آن تمامی شعب اخذ رای، نام اعضای اجرایی آن، فاصله شعبه با مرکز شهر و برخی اطلاعات دیگر از طریق نقشه گوگل قابل پیگیری است.

مهندس حمیدی بابیان اینکه تاکنون تخلف خاص و مشکل دار ازسوی نامزدها مشاهده نشده و برخی تخلفات کوچک نیز بلافاصله به آنان تذکر داده شده است، ابراز امیدواری کرد؛ انتخابات در سایه همکاری و هماهنگی تمامی دست اندرکاران به خوبی برگزار شود.

وی با تاکید برضرورت حضور حداکثری مردم و انتخاب اصلح در انتخابات هفت اسفند امسال، گفت: حضور گسترده درانتخابات، نفس تازه ای به کالبد نظام جمهوری اسلامی وارد می کند.

مهندس حمیدی، انتخابات را فرصتی برای ابراز خواسته های مردم از نظام دانست و اضافه کرد: مردم درانتخابات هایی که در 37 سال گذشته برگزار شده است، همواره تشخیص درست داده اند و باید به نظر آنان احترام گذاشت و از آرایشان صیانت کرد.

وی تصریح کرد: برای برگزاری انتخابات سالم و آرام، دوره های آموزشی برای تمامی عوامل اجرایی شعب اخذ رای برگزار شده است.

رئیس هیات بازرسی انتخابات درحوزه انتخابیه شهرستان گنبدکاووس نیز در این نشست، از انتخاب 183 بازرس و 15 سر بازرس برای شعب اخذ رای در این حوزه انتخابیه خبر داد و گفت: بازرسان و سر بازرسان، ناظران وزارت کشور در فرایند برگزاری انتخابات هستند.

مهدی شکیبافر با تاکید بر رعایت مرّ قانون از سوی بازرسان و سربازرسان در انجام وظایف، افزود: مطالعه شرح وظایف قانونی، رعایت اخلاق و اصل بی طرفی ازسوی بازرسان یک الزام است که به برگزاری انتخابات سالم کمک می کند.

وی گفت: بازرسان کار اجرایی ندارند اما به عنوان ناظر وظیفه دارند از بروز تحلفات احتمالی در روز رای گیری جلوگیری کرده و درصورت تکرار تخلف، مراتب را به نماینده فرماندار و نیز به سربازرسان گزارش نمایند.
شهرستان گنبدکاووس بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1390 با افزون بر 325 هزار نفر جمعیت، یک نماینده درمجلس شورای اسلامی دارد.

 

 

 

 

 

 


بازگشت


موضوع : آرشیو سال 1394 / اخبار ستاد انتخابات شهرستان ها 94
  • چاپ