» » ۵۸۱ نامزد در انتخابات شورا‌های اسلامی شهر‌ و روستا‌ در شهرستان رامیان با هم رقابت می کنند

۵۸۱ نامزد در انتخابات شورا‌های اسلامی شهر‌ و روستا‌ در شهرستان رامیان با هم رقابت می کنند

۵۸۱ نامزد در انتخابات شورا‌های اسلامی شهر‌ و روستا‌ در شهرستان رامیان با هم رقابت می کنند

 جواد صادقلو فرماندار شهرستان رامیان در نشست خبری صبح امروز اظهار داشت: در این دوره، ۵۸۱ نامزد انتخابات شورا‌های اسلامی شهر‌ها و روستا‌های شهرستان رامیان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. 
فرماندار رامیان گفت: در ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا، تعداد نامزد‌های حاضر در حوزه شهری این شهرستان ۹۶ نفر و در حوزه روستایی ۴۸۵ نفر هستند.
نماینده عالی دولت در شهرستان ادامه داد: شهرستان رامیان دارای دو بخش مرکزی و فندرسک است و در ۶۳ روستای شهرستان انتخابات برگزار می شود که ۵۲ روستا، شورای ۳ نفره و ۱۱ روستا نیز دارای شورای ۵ نفره هستند.
وی افزود: در شهرستان رامیان ۱۱۹ شعبه اخذ رای در نظر گرفته شده که ۱۱۷ شعبه ثابت و ۲ شعبه هم سیار خواهد بود، بطوری که تعداد شعب اخذ رأی در این شهرستان، نسبت به دوره ی قبلی انتخابات ۱۱درصد رشد داشته است.
صادقلو گفت: از این تعداد ۷۴ شعبه در بخش مرکزی و ۴۵ شعبه نیز در بخش فندرسک مستقر خواهند بود.
فرماندار همچنین با اشاره به تعداد رای اولی های شهرستان گفت: بر اساس سرشماری سال ۹۵، جمعیت کل شهرستان ۸۶ هزار و ۲۱۰ نفر می باشد و ۶۳۶۰۰ نفر واجدین شرایط رای دادن هستند که از این تعداد هزار و ۶۰۰ رای اولی در انتخابات ۲۸ خرداد به پای صندوق های رای خواهند رفت.
انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، جمعه ۲۸ خرداد برگزار خواهد شد.

بازگشت


موضوع : اخبار ستاد انتخابات شهرستان ها
  • چاپ