» » ۴۰ هزار نفر، عامل اجرایی برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در گلستان هستند
دبیر هیات بازرسی انتخابات استان گلستان:

۴۰ هزار نفر، عامل اجرایی برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در گلستان هستند

۴۰ هزار نفر، عامل اجرایی برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در گلستان هستند

دبیر هیات بازرسی انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاهای گلستان گفت: برای برگزاری فرایند این رخداد سیاسی در استان حدود ۴۰ هزار نفر عوامل اجرایی مشارکت دارند که ۲ هزار نفر آنان بازرس، سربازرس و بازرس ویژه هستند.
امیر محمدپور در کارگاه آموزشی ویژه بازرسان و سربازرسان شعب اخذ رای گنبدکاووس اظهار داشت: بازرسان و سربازرسان مطابق ماده ۳۱ قانون انتخابات موظفند در راستای اعتماد مردم به برگزار کنندگان انتخابات در کنار سایر ارکان و عوامل پیش بینی شده شعب اخذ رای، انجام صحیح فرایند برگزاری این رخداد مهم سیاسی را کنترل کنند.
محمدپور هدف از برگزاری دوره آموزشی بازرسان و سربازرسان را آشنایی بیشتر آنان با وظایف و ساختارهای موجود برگزاری انتخابات اعلام کرد و بیان داشت: بازرسان باید با وظایف قانونی همه ارکان حاضر در شعب اخذ رای آشنا باشد تا درصورت وقوع خطا یا انحراف احتمالی از وظایف، موضوع را ابتدا تذکر و در صورت نیاز گزارش نمایند.
به گفته وی در پایان کارگاه آموزشی از شرکت کنندگان آزمون گرفته می شود و درصورت قبولی جواز حضور آنان به عنوان بازرس یا سربازرس در شعب اخذ رای صادر خواهد شد.
دبیر هیات بازرسی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستاها در گلستان همچنین بامهم دانستن مشارکت گسترده و حداکثری مردم در شعب اخذ رای گفت: انتخابات یک حق قانونی و شرعی است و همه وظیفه داریم دراین عرصه تعیین سرنوشت مشارکت داشته باشیم.
محمدپور افزود: انتخابات در جمهوری اسلامی سه ضلع دارد که مهمترین آن مردم هستند و ۲ ضلع دیگر یعنی داوطلبان و عوامل اجرایی نیز باید با انجام و رعایت وظایف قانونی، برای برگزاری باشکوه انتخابات با مشارکت بالای مردم تلاش کنند.
وی انتخابات ریاست جمهوری را به سبب تاثیر بر زندگی افراد جامعه مهم دانست و اضافه کرد: بدون تردید در بین داوطلبان احراز صلاحیت شده ریاست جمهوری حداقل دیدگاه و نظرات یک نفر به نظرات و دیدگاه افراد نزدیک است که براین اساس شرکت در انتخابات ضروری و برای ترسیم آینده کشور لازم است. 


بازگشت


موضوع : اخبار ستاد انتخابات استان / اخبار هیئت بازرسی انتخابات استان / اخبار ستاد انتخابات شهرستان ها
  • چاپ